Kučera krôčik od titulu, trofej ProAm Challenge by Adifex si nakoniec odnáša Friedl do susedného Česka

Nie náhodou si čerstvý víťaz ankety Tenista Roka 2019 Filip Polášek vybral trénera z pomedzi skúsených deblistov zo susedného Česka. U našich susedov má štvorhra silnú tradíciu a podarilo sa im vychovať niekoľko hráčov svetovej úrovne.

Minulý víkend to na charitatívnom turnaji ProAm Challenge by Adifex potvrdil bývalý 14.hráč sveta vo štvorhre a wimbledonský víťaz v mixe Leoš Friedl, aktuálne tréner slovenského reprezentanta Filipa Poláška. Tento krát si však úlohy vymenili a Polášek prišiel podporiť svojho trénera z poza kurtu. Friedl zo svojho tenisového umenia nič nestratil a na sieti s ľahkosťou odvracal “nechytateľné” údery svojich súperov. Finále Leoš Friedl, Vladimír Zlacký versus Karol Kučera, Tomáš Bednár tak patrilo k tomu najlepšiemu z troj ročnej histórie turnaja. Tento rok s úspešnejším koncom pre dvojicu Friedl, Zlacký.

Úroveň profesionálnych a amatérskych hráčov vyzdvihol aj Karol Kučera, bývalý 6.hráč svetového rebríčka ATP, ktorý sa turnaja zúčastnil po prvý krát. Ďalej dodal: ”Veľmi príjemná akcia s príjemnou atmosférou. Do popredia chcem vypichnúť fantastický zámer podujatia a to pomoc detičkám, ktoré majú problémy so srdcom. Verím, že do budúcna sa turnaj ešte rozšíri a pribudnú ľudia, ktorí sa rozhodnú takýmto spôsobom prispieť k dobrej veci.”

Vysokú kvalitu turnaja potvrdzuje aj fakt, že zo skupín sa nepodarilo postúpiť niektorým vynikajúcim hráčom ako František Čermák či Anna Karolína Schmiedlová. Zábavu na kurte si však aj so svojimi spoluhráčmi – amatérskymi hráčmi užili rovnako naplno.

Podujatie sa veľmi páčilo aj Henriete Nagyovej, víťazke 9.titulov WTA vo dvojhre:: “Výborná akcia a dúfam, že takýchto akcií pribudne na Slovensku viac. Osobne som veľmi rada, že mojím partnerom do štvorhry bol práve pán MUDr. Martin Záhorec, ktorý robí tak veľa pre Nadáciu detského kardiocentra, je to veľmi pekné.” Primár kardiologického oddelenia DKC MUDr. Martin Záhorec na turnaji reprezentoval NDK ako VIP hosť. A hoci sa im s Nagyovou zo základnej skupiny postúpiť nepodarilo, so svojím výkonom môže byť spokojný. “Mali sme dosť ťažkú skupinu. Hoci sme boli trochu smutní, že sa nám o jeden game nepodarilo postúpiť do semifinále, som rada, že sme mali možnosť hrať proti takým hráčom ako Kajo Kučera či Maťo Hromec. U Kaja bolo vidieť, aký je on dirigentom tenisu, že on si v niektorých chvíľach s nami robil, čo chcel. A Maťo Hromec, s ktorým sa poznáme od 12.rokov a chodili sme spolu na rôzne tréningové kempy. Bolo to príjemné, takto sa stretnúť po čase s bývalými tenistami, ako napríklad českí deblisti alebo Eva Fislová.” porozprávala svoje dojmy z turnaja Nagyová.

Podobnú myšlienku vyslovil aj Ladislav Švarc, ktorý sa zúčastnil doposiaľ všetkých ročníkov turnaja: “Bolo skvelé sa vidieť a baviť s bývalými spoluhráčmi, ale taktiež spoznať nových ľudí a vytvoriť nové kontakty. Všetci sme si dobre zašportovali.”

Okrem charitatívneho rozmeru tak vystihol ďalšiu z myšlienok podujatia, a to spájanie ľudí aj mimo svojho oboru. Dalo by sa povedať, že mimo svojho oboru sa na chvíľu ocitol aj moderátor podujatia Števo Eisele. Z futbalu a F1 si odskočil k tenisu, no zvládol to na výbornú.

Sprevádzal aj časťou podujatia venovanej charitatívnej dražbe, do ktorej okrem zúčastnených prispeli podpísanými predmetmi aj ďalší známi hráči a hráčky. Prítomní tak mali možnosť získať podpísané rakety alebo tričká od hráčov ako: Karol Kučera, Henrieta Nagyová, Leoš Friedl, František Čermák, Anna Karolína Schmiedlová, Filip Polášek, Mike Bryan, Dominika Cibulková, Jean-Julian Rojer či Eva Fislová.

Vďaka ochote tenistov a štedrosti partnerov mohli organizátori na záver turnaja odovzdať Nadácii detského kardiocentra šek na 3340 eur. Všetci zúčastnení si od Nadácie ako poďakovanie odniesli domov drobné keramické srdce, ktoré im bude pripomínať tento výnimočný zážitok.

Organizátor podujatia Tomorrow Agency ďakuje všetkým zúčastneným a partnerom podujatia: generálny partner Adifex, hlavný partner Soitron, reklamní partneri Mercurio, Prochemical Group, Market Centrum, Arthur Real Estate Company, Foxon.sk, Andrej Tolkunov Advertising Production. Mediálni partneri: BigMedia, Športky.sk, ForMen, High & Style, Beauty & Woman. Produktoví partneri: Vitamin Well, Barebells, Superlativo.sk, Toro Sport Wilson, PapaGrill, Ivekol, Portioli. Pomáhame: Nadácia detského kardiocentra Prihlášky a akékoľvek informácie o ProAm Challenge 2020 poskytneme na info@tomorrowagency.sk

Kto bude spoluhráč Schmiedlovej na turnaji ProAm Challenge by Adifex 2019?

Anna Karolína Schmiedlová je po zotavení ľavého kolena späť v tréningovom procese a pripravuje sa na novú sezónu. Užila si netypické leto bez tenisu, ale teraz je už rada, že je znovu na kurte: “Na pár dní som bola v Tatrách na kondičnom sústredení s hráčmi NTC, ale teraz je už prioritou tenisová príprava. V decembri by som chcela odohrať čo najviac tréningových zápasov, aby som sa po dlhšej pauze dostala ľahšie do tempa.“

Sezónu plánuje začať kvalifikáciami na turnajoch v Brisbane a Hobarte začiatkom januára. Na účasť v hlavnej súťaži na Australian Open v Melbourne použije zmrazený rebríček. “Taká je momentálne moja aj trénerova predstava, ale uvidíme, či sa niečo nezmení. Samozrejme počítam s tým, že budem hrávať aj menšie ITF turnaje, ak budem potrebovať viac zápasov a nejaké body do rebríčka.”

Ešte pred tým sa však Anna Karolína teší na charitatívny štvorhrový turnaj ProAm Challenge by Adifex, ktorého sa zúčastní po prvýkrát: “Neviem úplne, čo očakávať, ale dúfam, že to bude hlavne zábava a že sa aj zasmejem na kurte. Sama som zvedavá na spoluhráča a ako nám to pôjde. Nechám sa prekvapiť, ako to celé dopadne.”

Zvedaví sú určite aj hráči amatéri, keďže kto bude ich partnerom vo štvorhre, sa dozvedia až priamo na mieste konania pri žrebovaní dvojíc. Špecifikom turnaja sú práve dvojice zložené kombináciou profík – amatér, ktoré nastupujú proti sebe. Zoznam profíkov je tradične nabitý a tak si hráči majú možnosť vyžrebovať ďalšie tenisové osobnosti ako Karol Kučera, Henrieta Nagyová, Leoš Friedl či František Čermák.

Turnaj sa uskutoční aj vďaka podpore partnerov: generálny partner Adifex, hlavný partner Soitron, partneri Mercurio, Prochemical Group, Market Centrum, Sporter a Arthur Real Estate Company.

Viac informácií o turnaji sa dozviete na stránke www.tomorrowagency.sk alebo na adrese info@tomorrowagency.sk

Kučera ako ďalší Slovák z top 10 na tenisovom turnaji ProAm Challenge by Adifex

Ako sa blíži dátum tenisového turnaja ProAm Challenge by Adifex, postupne sa odkrývajú ďaľšie zvučné mená z radov profesionálnych hráčov a hráčiek, ktorí sa tohto charitatívneho podujatia zúčastnia.

Karol Kučera, bývalý 6-ty hráč svetového rebríčka, je jedným z nich. Mnohí z nás si stále pamätáme jeho fantastické víťazstvá nad svetovými legendami Petom Samprasom či Andre Agassim. Máloktorý hráč dokázal tak dokonale “rozobrať” svojho súpera ako práve “Kájo” Kučera. Víťaz 6-tich ATP turnajov, Hopmanoho pohára či finalista Davisovho Pohára sa v súčasnosti venuje ako tréner talentovaným hráčom v Národnom tenisovom centre.

V rámci štvorhrového turnaja ProAm Challenge by Adifex bude mať šancu vyzvať aj svojho kolegu Jána Krošláka, ktorý sa rovnako ako Kučera zúčastní turnaja po prvý krát. “Krošli”, ako ho v tenisovej komunite prezývajú, má na svojom konte 2 víťazstvá na okruhu ATP a najlepšie umiestnenie 53.miesto na svetovom rebríčku vo dvojhre. Zaujímavosťou je, že obaja hráči spolu s Dominikom Hrbatým sa ako tím stali v roku 2000 víťazmi prestížnej súťaže World Team Cup v Düsseldorfe, na ktorú bolo každoročne pozvaných osem najlepších družstiev sveta. Po niekoľko ročnej odmlke sa v januári 2020 vracia táto súťaž späť do kalendára v podobe podujatia ATP Cup, ktoré sa odohrá v troch austrálskych mestách Sydney, Brisbane a Perth.

Čiernym koňom bratislavského turnaja však pokojne môže byť vynikajúci deblista František Čermák, ktorý príde hájiť farby nášho západného suseda. Neuveriteľných 31 ATP titulov vo štvorhre či grand slamové víťazstvo na Roland Garros v mixe dáva tušiť nevídané umenie, ktoré majú možnosť zažiť amatérski hráči priamo na kurte. Ako tréner v poslednom období viedol najlepšie české tenistky Petru Kvitovú, Luciu Šafářovú a Krystínu Plíškovú.

Turnaj sa uskutoční aj vďaka podpore partnerov: generálny partner Adifex, hlavný partner Soitron, partneri Mercurio, Prochemical Group, Market Centrum, Sporter, Arthur Real Estate Company.

Na turnaj ProAm Challenge by Adifex je stále možné sa prihlásiť cez webovú stránku www.tomorrowagency.sk alebo písomne na info@tomorrowagency.sk

Slovenka s najvyšším počtom WTA titulov na ProAm Challenge by Adifex

Tenisová lahôdka štvorhrový turnaj ProAm Challenge by Adifex aj tento rok poteší všetkých fanúšikov prvotriedneho tenisu na Slovensku. Charitatívny turnaj sa uskutoční 7. decembra 2019 v tenisovom klube TK Slávia Agrofert v Bratislave.

Svoju účasť na turnaji potvrdila aj Slovenka s najvyšším počtom WTA titulov vo dvojhre, bývalá 21. hráčka sveta Henrieta Nagyová. Bude to jej prvá účasť na podujatí a rada by si zahrala proti Karolovi Kučerovi, ďaľšej legende zo silnej generácie našich slovenských tenistov a tenistiek.

Henrieta alebo “Heňa”, ako ju kamaráti familiárne nazývajú, sa po ukončení aktívnej kariéry venovala viacerým zaujímavým aktivitám. Jednou z nich je aj interiérový dizajn, ktorý na nejaký čas odišla študovať do Londýna na známu dizajnérsku školu KLC School of Design. Neskôr v tejto oblasti rozbehla svoje aktivity v rámci biznis developmentu a do jej portfólia pribudli úspešné projekty ako napríklad hotel Ária v Budapešti či Kempinski hotely na Slovensku. “V súčasnosti sa venujem aktivitám spojených s interiérovým dizajnom a trénovaním približne v pomere 50:50. Takto mi to vyhovuje, lebo obidve činnosti ma veľmi napĺňajú” V minulosti viedla Henrieta svoju akadémiu, dnes sa však chce ako trénerka realizovať inou formou: “Chcem sa venovať hráčkam viac individuálne, koučovať ich naraz maximálne 4-5. Myslím, že vtedy je tam viac kvality ako keď je to vo veľkom objeme ” Na otázku, či sa snaží k tenisu viesť aj svoju dcérku Valentínku, odpovedá: “Hrá jeden krát do týždňa, vidieť u nej športové nadanie, ale profesionálnu tenistku by som z nej nechcela. Okrem toho chodí aj na gymnastiku a plávanie, ale taktiež ju bavia umelecké smery. Veľmi rada tancuje a pekne kreslí. Takže uvidíme, možno z nej bude úspešná architektka (úsmev).”

Henrietine tenisové umenie si môžu účastníci a diváci pripomenúť už čoskoro počas turnaja ProAm Challenge by Adifex, kde sa objavia aj ďaľší naši známi tenisti a tenistky. Tých si za svojich partnerov vo štvorhre má možnosť vyžrebovať ktorýkoľvek z prihlásených účastníkov.

Pre viac informácií o turnaji a prihláškach navštívte stránku www.tomorrowagency.sk alebo píšte na info@tomorrowagency.sk.

Video pozvanka na ProAm Challenge by Adifex  2019:

Foto -zdroj: TASR / Nagyova.eu

Dominika Cibulková opäť na turnaji!

Na dvorcoch TK Slávia Agrofert Bratislava sa 7.decembra 2019 už po tretí krát uskutoční charitatívny tenisový turnaj ProAm Challenge by Adifex. Amatérskym tenistom, ktorí majú počas roka možnosť sledovať našich reprezentantov iba z hľadiska či zpred televíznych obrazoviek, sa v tento deň vyskytne výnimočná príležitosť zahrať si po ich boku či na opačejnej strane kurtu.

Turnaja tradične nabitého známymi menami sa tento rok zúčastní hneď niekoľko tenistov či tenistiek s premiérovou účasťou. Jednou z nich je aj naša z najúspešnejších športovkýň Dominika Cibulková. Dominika síce zo súťažného diania absentuje už niekoľko mesiacov, no jej povestná energia sa nikam nevytratila.

Venuje sa mladým talentom vo svojej akadémii, pripravuje vydanie autobiografickej knihy a zúčastňuje sa rôznych podujatí na podporu športu na Slovensku.

Tí, ktorí by radi počuli jej známe Pome! opäť na kurte, budú mať možnosť už čoskoro počaš spomínaného štvorhrového turnaja. Dominika tak spolu s ďaľšími hráčkami a hráčmi svojou účasťou podporí deti z Nadácie detského kardiocentra, keďže výťažok z podujatia už tradične poputuje na dobrú vec.

Pre viac informácií o turnaji a prihláškach navštívte stránku www.tomorrowagency.sk alebo píšte na info@tomorrowagency.sk.

Video pozvanka na ProAm Challenge by Adifex 2019:

Foto -zdroj: Dominika Cibulkova / Instagram

Esá na kurte!

Tohtoročná tenisová sezóna sa blíži ku koncu a čochvíľa sa dočkáme jej vyvrcholenia v podobe Majstrovstiev sveta ATP v Londýne a WTA v Shenzhene. Na Slovensku tenisové dianie ozdobí čerešničkou na torte obľúbený štvorhrový turnaj profesionálov a amatérov ProAm Challenge by Adifex, ktorý sa uskutoční 7.decembra 2019 na dvorcoch TK Slávia Agrofert.

Veľmi úspešnú sezónu 2019 malo hneď niekoľko našich hráčov a hráčok. Filipovi Poláškovi sa podarilo na wimbledonskej tráve vo štvorhre prebojovať až do semifinále turnaja a neskôr rovnaký úspech zopakovala na US Open aj Viktória Kužmová. Andrej Martin si tento rok pripísal na svoje konto až tri challenger-ové tituly vo dvojhre a chýba mu už iba krôčik do prvej stovky rebríčka ATP.

Ktorý z našich profesionálov sa predstaví na turnaji ProAm Challenge by Adifex 2019 tento rok, sa dozvieme už čoskoro. Zatiaľ si ako inšpiráciu vychutajte krátke video!

Pre viac informácií o turnaji alebo prihlášky posielajte na info@tomorrowagency.sk

Výsledky TIPSPORT Pulitzer Cup 2019

Poradie médií o putovný pohár „Pulitzer cup“:
1. Denník Šport – 32 bodov
2. Tenisový Svet – 22 bodov
3. RTVS – 18 bodov
4. Pravda ( Perex) – 13 bodov
5. TASR – 10 bodov

Muži dvojhra do 45 rokov:
1. Martin Findura
2. Pavol Gros
3. Branislav Lacko
4. Kamil Kozakiewicz

Muži dvojhra nad 45 rokov:
1. Ľubomír Juhaniak
2. Igor Uher
3. Martin Kováčik
4. Peter Bubeník

Muži dvojhra nad 60 rokov:
1. Miroslaw Orlowski
2. Dušan Paholík
3. Aleksy Kosman
4. Krzystof Michalowski

Ženy dvojhra:
1. Eleonóra Adamcová
2. Oľga Kmeťová
3. Veronika Šramková
4. Daniela Potočková

Ženy štvorhra:
1. Eleonóra Adamcová – Halina Michalowska
2. Oľga Kmeťová – Veronika Šramková
3. Anna Kormanová – Daniela Potočková

Muži štvorhra do 100 rokov :
1. Martin Findura – Branislav Lacko
2. Igor Uher – Pvol Gros
3. Kamil Kozakiewicz – Roman Jagodzinski
4. Vlado Kittler – Boris Chmel

Muži štvorhra nad 100 rokov:
1. Dušan Paholík – Martin Kováčik
2. Tomáš Kurilla – Aleksy Kosman
3. Krzystof Michalowski – Miroslav Orlowski
4. Milan Šebo – Vlado Zlacký

Mix do 100 rokov :
1. Daniela Potočková – Igor Uher
2. Veronika Šramková – Peter Bubeník
3. Anna Kormanová – Vlado Zlacký

Mix nad 100 rokov:
1. Eleonóra Adamcová – Aleksy Kosman
2. Oľga Kmeťová – Miroslav Lánik
3. Halina Michalowska – Krzystof Michalowski
4. Larisa Raková – Milan Šebo

Najrýchlejšie podanie: Krzystof Michalowski (147 km/h)
Najpresnejšie podanie: Igor Uher (3 z 5 pokusov)
Tipovacia súťaž od TIPSPORTU – výhercovia: Rastislav Hríbik, Roman Jagodzinski, Michal Orlowski, Branislav Lacko, Martin Findura. Všetci 6 správnych tipov zo 7 možných na víťazov jednotlivých kategórií

Harmonogram turnaja PULITZER CUP 2019

31.05. /piatok/
9.00 prezentácia
9:30 – 13:00 zápasy
13:00 – 15:00 obedňajšia prestávka
15:00 – 19:30 zápasy
19:30 – 21:30 večera

01.06. /sobota/
9.00 – 13:00 zápasy
13:00 – 15:00 obedňajšia prestávka
15:00 – 19:00 zápasy
16:00 – 18:00 exhibičný turnaj osobností a novinárov
18:00 – 21:00 grilliáda
20:00 – 24:00 párty

02.06. /nedeľa/
9:00 – 13:00 zápasy
13:00 vyhodnotenie a ukončenie turnaja

Prihlášky nám môžete odosielať pomocou kontaktného formulára, alebo na info@tomorrowagency.sk.

Dozvedieť sa viac.

Oznam o herných disciplínach a kategóriach Pulitzer Cupu.

Na turnaji Pulitzer Cup majú účastníci možnosť súťažiť v dvojhre mužov, dvojhre žien, štvorhre mužov a v mixe. Ako býva zvykom na medzinárodných novinárskych turnajoch, každý hráč má možnosť štartovať najviac vo dvoch disciplínach.
Herné disciplíny budú rozdelené do viacerých vekových kategórií. Na spustenie jednotlivej vekovej kategórie sa vyžaduje účasť aspoň 4 zaprezentovaných hráčov/párov, v prípade menšieho počtu štartujúcich v jednotlivej kategórií si organizátor vyhradzuje právo danú kategóriu nespustiť.
Disciplíny budú rozdelené do vekových kategórií nasledovne:

Dvojhra muži

 • do 45 rokov
 • 46 – 60 rokov
 • 61 rokov a viac

Dvojhra ženy:

 • do 45 rokov
 • 46 – 60 rokov
 • 61 rokov a viac

Štvorhra muži:

 • vekový súčet dvojice pod 100 rokov
 • vekový súčet dvojice 100 rokov a viac

Mix:

 • vekový súčet dvojice pod 100 rokov
 • vekový súčet dvojice 100 rokov a viac

V prípade nejasností alebo doplňujúcich otázok kontaktujte Mgr. Petra Miklušičáka prostredníctvom emailu na peter.miklusicak@tomorrowagency.sk, poprípade telefonicky na +421 944 315 169.

S pozdravom,
Peter Miklušičák


Announcement about the disciplines and categories at Pulitzer cup.

There will be 4 disciplines in Pulitzer Cup: mens singles, womens singles, mens doubles and mixed doubles. Each participant is entitled to start at most in 2 of the disciplines.
Every discipline will be divided into following categories according to the age of the participants. At least 4 participants are needed to run the category, in case there is less participants than 4, organizer has right not to run that category.

Mens singles:

 • up to 45 years
 • 46 – 60 years
 • 61 years and more

Womens singles:

 • up to 45 years
 • 46 – 60 years
 • 61 years and more

Mens doubles:

 • total age of doubles partners is less than 100 years
 • total age of doubles partners is 100 years and more

Mixed doubles:

 • total age of mixed partners is less than 100 years
 • total age of mixed partners is 100 years and more

In case you would need more informations about the tournament, please contact Mr. Peter Miklusicak via email peter.miklusicak@tomorrowagency.sk or the phone +421 944 315 169.

Best regards,
Peter Miklušičák