PULITZER CUP 2021

Dva predcháduzajúce ročníky Tipsport Pulitzer Cupu spontáne zaradili účastníci turnaja k jednoznačne najlepším novinárskym športovým udalostiam na Slovensku. Turnaj si tak vybudoval významné renomé, čo sa pozitívne odzrkadlilo v podobe väčšej účasti osobností zo žurnalistického prostredia na treťom ročníku (25. – 27. júna), ako aj vo zvýšenom zábere mediálnych výstupov z banskobystrického podujatia.

Priaznivé referencie prichádzajúce aj zo zahraničia po predchádzajúcom ročníku boli tou správnou výzvou pre jeho organizátorov z Tomorrow Agency, aby sa pokúsili posunúť turnaj opäť o čosi ďalej. Už aj tak vysoko nastavenú latku sa napokon opäť podarilo prekonať. Tak, ako z tej spoločenskej, tak aj zo športovej stránky. Turnaj privítal viac ako 40 mužov a žien od pera nielen zo Slovenska, ale aj zo susedného Poľska a Maďarska. Pribudla tak konkurencia v podobe nových tvárí zo zahraničia, medzi ktorými vynikal svojimi výkonmi víťaz kategórie do 45 rokov Poliak Rafal Sitarz, ktorý so svojím podstatne starším krajanom Aleksym Kosmanom triumfovali aj vo štvorhre s vekovým súčtom nad sto rokov.

Príjemným spestrením bola už tradičná exhibícia, na ktorej okrem už tradičných zástupcov banskobystrického hokeja Michala Handzuša a Tomáša Surového dostali príležitosť predviesť svoje zručnosti s tenisovou raketou aj Miloš Kelemen a Ivan Ďatelinka. Kvalitatívnu úroveň jednotlivých zápasov garantovala účasť bývalých daviscupových reprezentantov Karola Becka s Jánom Krošlákom. Exhibícia mala pritom aj charitatívny rozmer. Novinári vyzbierali finančné prostriedky pre mládež HC ’05 Banská Bystrica.

Po vlaňajšom triumfe nášho portálu v celkovom hodnotení redakcií sa Tenisový Svet.sk tento rok opäť zviditeľnil o niečo viac. Okrem toho, že bol hlavným mediálnym partnerom celého podujatia a sponzorom jednej z atraktívnych súťaží, potvrdil svoje výsadné postavenie v tenisovom prostredí slovenskej žurnalistiky aj na dvorcoch.

V tomto ohľade bola veľkým prínosom účasť Soni Ondrkalovej. Naša externá spolupracovníčka pri svojej premiére na banskobystrickom podujatí zažiarila, keď nedala konkurencii šancu ani v ženskej dvojhre ani vo štvorhre. A navyše po boku svojho kolegu z redakcie Igora Uhera v mixe zavŕšila víťazný hetrik. Aj vďaka týmto prvenstvám prestížny „Pulitzer“ opäť poputuje na policu do našej redakcie.