PULITZER CUP 2020

Tenisové kurty Tenisia v parku v Banskej Bystrici privítali novinárov na 2.ročníku tenisového turnaja TIPSPORT PULITZER cup. 31 účastníkov zo Slovenska a Poľska si zmeralo sily vo všetkých kategóriach. Bojovali o 42 trofejí.
Tenisové zápolenie trvalo tri dni a počet súťažných zápasov presiahol stovku. Do počtu 106 odohraných zápasov nepočítame divácky najatraktívnejší zápas, ktorý odohrala štvorica aktérov v rámci exhibície.

Naša bývalá úspešná fedcupová reprezentatka Magdaléna Rybáriková nastúpila na jednej strane kurtu s bývalým hokejovým reprezentantom Slovenska Tomášom Surovým proti legendárnej dvojici hokejových kolegov zo slovenskej reprezentácie, Richardovi Zedníkovi a Michalovi Handzušovi. Zaujímavý trojsetový zápas vyhrala dvojica Rybáriková-Surový. Do exhibície sa zapojilo na pár gemov aj niekoľko hráčov z tábora novinárov.

Na konci exhibície usporiadajúca agentúra turnaja Tomorrow agency odovzdala do rúk našich hokejistov šek na 300 € pre hokejovú mládež HC 05 Banská Bystrica. Zaujímavým spestrením bolo tiež meranie rýchlosti podania pre účastníkov turnaja. Najrýchlejšie podanie z ruky amatérskeho hráča dosiahlo hodnotu 192 km/hod, čo je hodnota, s ktorou by sa nestratil ani medzi profesionálnymi hráčmi.